Велосипед – це свобода

Коли нормальні люди хочуть потрапити з Лондона до Парижу, вони купляють квиток на літак або потяг. Коли Марина Войханська хоче відвідати Францію, вона сідає на велосипед. В свої 77 років Марина Войханська надає перевагу велосипеду, як засобу для пересування.

Шлях від Кембриджу на сході Англії, де вона живе, до її будинку під Парижем, нараховує близько тисячі кілометрів, і забирає в неї 10 днів. «Потрібно навчитись насолоджуватись природою – тоді труднощі з ногами, потом та м’язами не будуть мати ніякого значення» – говорить Марина.50dc547a60962

Вона це говорить досить часто. І регулярно здійснює такі багатоденні поїздки по Великій Британії. Напевне, тому деяким друзям здається, що все і дійсно так просто.

Одного разу, троє її приятелів вирушили з нею у мандри, вирішив також отримати задоволення від природи і з легкістю проїхати запланований маршрут. Через 100 миль чоловіки втомились. Завантажили свої велосипеди і себе самих на потяг і вирушили додому. А наймолодшому з них було трішки більше 20. Найстаршому – близько 50. Марині Войханській було за 70.

Ось вже 30 років вона так мандрує світом – Марина купила велосипед з першої зарплати, яку отримала після прибуття до Англії. Гроші вона ж витратила на те, щоб краще дізнатись цікаві міста та глибинки Англії. « Коли йдеш пішки, це дуже добре, але досить повільно, – каже вона. – На велосипеді трішки швидше».

Спочатку Марина їздила просто так, для себе. Потім вона помітила, що її тривалі мандри привертають увагу, і стала таким чином ще й збирати гроші для благодійної організації, приймати участь у різних мітингах та закликала жертвувати гроші.

Вона допомагала організації, яка допомагала тим людям, які піддавались тортурам. Організація, яка надає психологічну допомогу тим, у кого немає на неї грошей. Їй подобалось допомагати іншим, хоч не завжди все вдавалось так легко.

Одного разу, вона десять днів їздила по горах. Десять днів йшов дощ і дув вітер в обличчя. Коли вона не могла їхати, йшла пішки, і везла поруч всій велосипед в гору. Але вона не здавалась. Вона взагалі ніколи не опускала руки і завжди приїжджала туди, куди планувала. Вирішила Марина Войханська знизити навантаження? Та ні, звичайно час від часу вона вкорочує свій маршрут, оскільки не завжди вдається взяти довгу відпустку.

Мандрівки велосипедом вона б могла порекомендувати будь кому. Адже велосипед – це свобода. І її мета як психотерапевта, якраз і заклечається в тому, щоб робити людей вільними.

Джерела:http://theageofhappiness.com/posts/marina-voyhanskaya-kotoraya-ezdit-navelosipede/2g8b122g97g 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *